Produkt dnia
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
115,00 zł
szt.

AGRISAN Galli 25 kg - dla drobiu na ptaszyńca

Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 127,00 zł 127.00
ilość
-
+
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: AGRIVET
Kod produktu: C478-5220C

Do darmowej dostawy pozostało:

200 zł

Opis

AGRISAN GALLI

Ekologiczny puder dezynsekcyjny oraz dezynfekcyjno-sanityzujący

do utrzymania higieny zwierząt

 

  

Postać: jasno-kremowy proszek (puder) dezynsekcyjno-dezynfekcyjny dla zwierząt hodowlanych (drób, trzoda chlewna, przeżuwacze, konie) i zwierząt  towarzyszących (psy, koty, futerkowe – norki, króliki, fretki).

 

Przeznaczenie: AGRISAN  GALLI jest produktem biobójczym przeznaczonym do dezynsekcji, dezynfekcji i sanityzacji zwierząt na fermach (drobiu, świń, przeżuwaczy) oraz w hodowlach przydomowych (kurniki, stajnie, klatki, wybiegi).

Preparat służy również do utrzymania higieny weterynaryjno-sanitarnej w miejscach przebywania zwierząt (budynki inwentarskie, spędy) oraz w środkach transportu zwierząt (wózki, samochody, przyczepy). Uniwersalny preparat do stosowania w medycynie weterynaryjnej i zoologii. AGRISAN GALLI można stosować w obecności zwierząt.

 

Działanie: Preparat wykazuje działanie parazytobójcze w stosunku do ektopasożytów (pajęczaki, owady), bakteriobójcze, wirusobójcze, i grzybobójcze oraz silnie osuszające ( desykacja skóry i legowisk).

AGRISAN GALLI redukuje poziom amoniaku i innych gazów toksycznych w pomieszczeniach inwentarskich. Preparat likwiduje larwy ektopasożytów m.in.  pajęczaków (np. ptaszyńce – Dermanyssus gallinae) oraz owadów (m.in. much, wszy, pcheł) i ma działanie repelentne (odstraszające ektopasożyty).

Preparat poprawia mikroklimat w pomieszczeniach dla zwierząt.

 

Skład: AGRISAN GALLI jest mineralno-organicznym preparatem wieloskładnikowym z zawartością 4000 mg tosylochloramidu sodu (substancja czynna) w 1 kg produktu. Zawiera naturalne olejki eteryczne.

 

Sposób użycia: Preparat AGRISAN GALLI nanosi się na powierzchnię (kojców, klatek, ruszt, skóry) poprzez równomierne posypywanie lub/i opylanie powierzchni legowisk. Dodatkowo należy preparat równomiernie rozsypać po całej powierzchni kojca. Produkt nanosimy na dezynfekowaną powierzchnię 1-2 razy w tygodniu w dawce 50-100 g na 1 metr kwadratowy, w ciągu całego cyklu produkcyjnego ( bez przerw w stosowaniu).

AGRISAN GALLI stosujemy również w kurnikach w celu redukcji i eliminacji ektopasożytów m.in. ptaszyńca (Dermanyssus gallinae) w dawce 1-2 gramy na dorosłą kurę nioskę. Zabieg powtarzamy dwukrotnie w odstępie 10-14 dni. Preparat nanosimy szczególnie precyzyjnie, w miejscach przebywania ptaszyńców.

 

AGRISAN GALLI można aplikować na trzy sposoby:

Posypywanie ręczne (rękawice ochronne) zwierząt i ich legowisk oraz miejsc wilgotnych (narożniki budynków inwentarskich, poidła, karmidła), a także korytarzy przepędowych.

Opylanie (opylacze elektryczne, dmuchawy) – zalecane szczególnie w chowie klatkowym. Przed zabiegiem opylania (klatek, sprzętu) należy wcześniej lekko (mgiełka) zwilżyć opylane powierzchnie, w celu lepszego przylegania preparatu. Uwaga: w czasie mechanicznego opylania wydziela się dużo pyłu, dlatego należy stosować właściwą odzież ochronną (maski, rękawice i płaszcze pyłoszczelne), zabezpieczającą operatora przed wdychaniem.

Opryskiwanie zawiesiną preparatu, po uprzednim rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:4 (np. 25 kg produktu + 100 litrów wody). Uwaga: w czasie mieszania wydziela się aktywny chlor! Zalecane jest używanie masek i odzieży zabezpieczającej (BHP). Przed wlaniem zawiesiny do opryskiwacza należy dobrze wymieszać oraz przecedzić ją przez sito o oczkach poniżej 0,5 mm i dobrać odpowiednie dysze w lancy opryskiwacza.

 

Korzyści z zastosowania preparatu AGRISAN GALLI: Likwidacja form młodocianych ektopasożytów (jaja, larwy,nimfy),dezynfekcja skóry i powierzchni kojców oraz bram wejścia zarazków (pępowina, kiełki, rany ) - ograniczanie chorób zwierząt i odzwierzęcych.

 

Środki ostrożności: AGRISANU GALLI nie należy mieszać z innymi środkami dezynsekcyjnymi i dezynfekcyjnymi. Nie stosować preparatu łącznie lub w obecności związków wapnia, sodu i innych produktów ( związków) o odczynie zasadowym, ponieważ mogą one ograniczać jego skuteczność. Opróżnione opakowanie po preparacie należy zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Produkt przechowywać w zamkniętym magazynie i transportować w oryginalnych opakowaniach, ułożonych na palecie. Przechowywać z dala od źródła ognia i produktów łatwopalnych. Po zastosowaniu preparatu nie jest wymagana specjalna, dodatkowa wentylacja budynku. Produkt nie wymaga karencji.

 

Przechowywanie:  Przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach w temperaturze poniżej 30 stopni. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

                                                                                                             

Opakowanie produktu: worki papierowe z wkładką 25 kg

 

Opinie o produkcie (0)

poleć znajomemu

do góry
Pies i kot
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl