Produkt dnia
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
120,00 zł
szt.

AGRISAN 15 kg - sucha dezynfekcja

Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 61,50 zł 61.50
ilość
-
+
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.54
Producent: AGRIVET
Kod produktu: 8090

AGRISAN jest nowoczesnym środkiem ogólnego zastosowania dla celów weterynaryjnych i zoohigienicznych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych.


Posiada właściwości odkażające (skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby) oraz dezynsekcyjne ( niszczy larwy much, oocysty kokcydiów i jaja pasożytów). Dzięki zdolności absorbowania mocznika, wydalanego przez zwierzęta do środowiska, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, zapobiegając tym samym skażeniu powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie zwiększając wartość nawozu (obornika i gnojowicy).

Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym preparat osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Agrisan zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie.

Podstawowe cechy preparatu:
- nie wykazuje tendencji do zbrylania się
- wytworzony na bazie składników mineralnych
- do stosowania w obecności zwierząt

Do darmowej dostawy pozostało:

200 zł

Opis

AGRISAN

Nowoczesny preparat dezynfekcyjno - higieniczno - sanityzujący

dla wszystkich gatunków zwierząt
1. Charakterystyka, cechy i właściwości produktu

AGRISAN jest nowoczesnym środkiem ogólnego zastosowania dla celów weterynaryjnych i zoohigienicznych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych (w szczególności polecany jest dla trzody chlewnej, drobiu, bydła, owiec i koni).

Posiada właściwości odkażające (skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby) oraz dezynsekcyjne ( niszczy larwy much, oocysty kokcydiów i jaja pasożytów). Dzięki zdolności absorbowania mocznika, wydalanego przez zwierzęta do środowiska, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, zapobiegając tym samym skażeniu powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie zwiększając wartość nawozu (obornika i gnojowicy).

Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym preparat osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Agrisan zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie.Podstawowe cechy preparatu:
- zwalcza bakterie, wirusy i grzyby
- niszczy larwy i jaja owadów
- neutralizuje nieprzyjemny zapach
- osusza ściółkę, posadzki i potwietrze
- nie wymaga karencji
- nie wykazuje tendencji do zbrylania się
- wytworzony na bazie składników mineralnych
- do stosowania w obecności zwierząt2. Zastosowanie preparatu (informacje podstawowe)

Preparat nanosi się na dezynfekowaną powierzchnię lub ściółkę 1-2 razy w tygodniu przez równomierne posypywanie. Optymalna dawka to 50-100 g/1m2 .

Preparat może być nanoszony na dezynfekowaną powierzchnię (pomieszczenia inwentarskie, środki transportu, wybiegi i inne miejsca przebywania zwierząt) zarówno w sposób ręczny jak i przy użyciu urządzenia rozpylającego.3. Zastosowanie preparatu u poszczególnych grup zwierząt

AGRISAN z powodzeniem stosuje się u następujących gatunków zwierząt gospodarskich: trzoda chlewna, bydło, drób, owce, konie, a także u zwierząt domowych (psy, koty, króliki, gołębie itd.)

Trzoda Chlewna
Agrisan ze względu na swoje właściwości idealnie nadaje się do zastosowania w hodowli trzody chlewnej. Preparat stosujemy zarówno na legowiskach prosiąt i macior jak i w pomieszczeniach gdzie odbywa się intensywny tucz trzody.

Należy szczególną uwagę w stosowaniu Agrisanu zwrócić na najbardziej zawilgocone części kojca: miejsca oddawania odchodów, pobierania paszy i wody. Agrisan może być stosowany także na głęboką ściółkę.

Preparat jest środkiem zapobiegającym bytowaniu mikroorganizmów, które wywołują biegunki, zapalenia stawów, choroby racic, kokcydiozę i infekcje wirusowe oraz w znaczący sposób redukuje ilość uwalnianego do atmosfery amoniaku, dzięki czemu zmniejsza się zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Preparat można również stosować w hodowli prowadzonej na rusztach i w innych systemach chowu.


Bydło
Agrisan znalazł również szerokie zastosowanie w hodowli bydła. Polecamy go stosować w pomieszczeniach odpoczynku krów, szczególnie pod wymionami i w zawilgoconych miejscach obory, a także w kojcach porodowych i na stanowiskach dla krów, szczególnie w tylnych ich częściach, blisko kanałów gnojowych. Można go również stosować na głęboką ściółkę, a także w kojcach dla cieląt. Agrisan zwalcza mikroorganizmy powodujące wzrost ilości komórek somatycznych. Stosowanie Agrisanu ogranicza zachorowania na mastitis, choroby skóry, schorzenia kończyn oraz ogranicza występowanie biegunek i chorób dróg oddechowych.


Drób
Agrisan ze względu na swoje właściwości również nadaje się do zastosowania w chowie drobiu (kury, indyki, gęsi, kaczki, strusie, gołębie i inne). Preparat należy nanieść lub rozpylić na ściółkę wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek. Agrisan zapobiega chorobom mokrej ściółki, biegunkom piskląt, kokcydiozie, pomorowi drobiu i pomorowi rzekomemu, a także zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Znacznej redukcji ulegają larw much, zaobserwowano również pozytywny wpływ na ściółkę (zmniejszenie pH oraz polepszenie właściwości fizycznych ściółki – sucha o małej lepkości).

 


Konie
Preparat polecamy używać przy wejściu do boksów, ze specjalnym uwzględnieniem narożników pomieszczenia oraz miejsc szczególnie narażonych na rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Agrisan jest skuteczny w przypadku zagrożenia drobnoustrojami powodującymi gnicie strzałki kopyta, nosaciznę, choroby dróg oddechowych, zapobiega rodokokozie źrebiąt, zmniejsza ilość amoniaku w pomieszczeniu. Przeciwdziała tworzeniu się ropni na kopycie oraz w znaczący sposób likwiduje larwy much.

 Owce
Agrisan stosuje się bezpośrednio na słomę. Jest to bardzo istotne dla kocących się owiec. Preparat unieszkodliwia mikroorganizmy odpowiedzialne za powstawanie biegunek, chorób stawów, racic oraz zapobiega wysokiej koncentracji amoniaku w pomieszczeniach. Redukuje ilość much, oocyst kokcydiów oraz innych ekto,- i endopasożytów. Przeciwdziała listeriozie, zanokcicy, niesztowicy czy streptokokozie.

 

 


Zwierzęta domowe - psy, koty i inne
Preparat znajduje szerokie zastosowanie w hodowlach psów i kotów. Chwalą go sobie hodowcy stosujący Agrisan regularnie w klatkach i kojcach. Preparat poprawia zdrowotność szczeniąt wpływając na ich kondycję i samopoczucie. Silnie osusza miejsce bytowania zwierząt i działa wiruso-, bakterio- i grzybobójczo. Dodatkową zaletą preparatu jest fakt, że można go stosować w obecności zwierząt, a ewentualne pobranie Agrisanu przez psy powoduje także lekkie zakwaszenie ich przewodu pokarmowego, co sprzyja rozwojowi korzystnej mikroflory, a także uniemożliwia rozwój patogennych mikroorganizmów, w tym E.coli, Salmonella, Enterococcus. Agrisan stosowany już od pierwszych dni życia w obecności szczeniaków pomaga w utrzymywaniu wysokiego statusu immunologicznego (odporność) poprzez zapobieganie szerzeniu się takich chorób psich jak: nosówka, choroba Rubartha (wirusowe zapalenie wątroby), parwowiroza, leptospiroza, parainfluenza, a u kotów: chlamydiozy, herpeswiroza, caliciwiroza, panleukopenia, a także FIP, FIV czy FeLV.

 


4. Badania, doświadczenia, testy i certyfikaty

AGRISAN zanim został wprowadzony na rynek został kompleksowo przebadany w warunkach laboratoryjnych w znanych i cenionych ośrodkach naukowo- badawczych i instytutach oraz w warunkach fermowych. Wszystkie przeprowadzone badania i testy potwierdziły wysoką skuteczność preparatu.

Agrisan posiada atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie nr PZH / HT-1280 / 2002.

Preparat został również wysoko oceniony pod względem właściwości przeciwbakteryjnych preparatu Agrisan, przez Akademię Rolniczą, Katedrę Mikrobiologii Weterynaryjnej we Wrocławiu. Spośród testowanych bakterii najbardziej wrażliwy na preparat okazał się Erysipelothrix rhusiopathiae (włoskowiec różycy), pałeczki Salmonella enteritidis, Escherichia coli oraz Staphylococcus aureus.

Wykonano ocenę skuteczności wirusobójczej preparatu AGRISAN (wirus klasycznego pomoru świń [RNA] – CSF oraz wirusa choroby Aujeszkyego [DNA] - chA) w Zakładzie Chorób Świń Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

Produkt otrzymał również pozytywną opinię wydaną przez Akademię Rolniczą we Wrocławiu, Katedrę Parazytologii i Chorób Inwazyjnych. Badania pod kątem wpływu preparatu na jaja nicieni Oesophagostomum dentatum i Ascaris suum oraz na oocysty kokcydiów u trzody chlewnej, przeprowadzone przez Katedrę Parazytologii i Chorób Inwazyjnych Akademii Rolniczej we Wrocławiu wykazały znaczącą redukcję jaj i oocyst pasożytów w warunkach in vitro.

Badania przeprowadzone przez Instytut Zootechniki Oddział Badawczy Drobiarstwa w Zakrzewie wykazały, że stosowanie Agrisanu w kurnikach przynosi wymierne korzyści w postaci: - czyściejszych skorup jaj - bardziej suchej, sypkiej i mniej zbitej ściółki - mniej drażniącego powietrza w kurniku - obniżenia wartości pH ściółki.

Podczas wielu lat testów preparatu Agrisan w warunkach laboratoryjnych i terenowych brały udział znane osobistości naukowe (między innymi: prof. dr Z. Staroniewicz, doc. dr A. Lipowski, dr M. Lipiec, dr A. Połozowski czy dr Ewa Gornowicz).

Z całą pewnością można stwierdzić, iż Agrisan jest jednym z najlepiej przebadanym pod kątem skuteczności preparatem na rynku, co ważne okazał się również jednym z najskuteczniejszych!

 

5. Uzyskane nagrody i wyróżnienia

Unikalne cechy Agrisanu zostały wielokrotnie nagrodzone.

Preparat otrzymał prestiżowy ZŁOTY MEDAL podczas IV Międzynarodowych Targach Ferma Świń i Drobiu w Poznaniu organizowanych w roku 2003.

Otrzymane wyróżnienia, nagrody, atesty oraz opinie klientów świadczą o wysokiej jakości i skuteczności preparatu w stosunku do większości gatunków zwierząt gospodarskich i domowych.

Opinie o produkcie (0)

poleć znajomemu

do góry
Pies i kot
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl