Produkt dnia
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
120,00 zł
szt.
Historia technologii Efektywnych Mikroorganizmów – EM

Historia technologii Efektywnych Mikroorganizmów – EM

Jest to schemat pobrany i przetłumaczony ze strony japońskiej Sanko. Zgodnie  z informacjami zawartymi na tej stronie, okazuje się że technologię stosowania preparatów mikrobiologicznych zapoczątkowała nie firma EMRO (która jak widać istnieje dopiero od 1995 roku) a nawet nazwa Efektywne Mikroorganizmy jest starsza od tej firmy, która uzurpuje sobie w Polsce wyłączność do niej. Na niebiesko są wyszczególnione nazwy firm w Japonii, które produkują tam EM i stosują to nazewnictwo. Oto dowody:

Sanko: http://world.saion-em.co.jp/file_12/file_12.html

TPR (Tropical Plant Research Institute) - http://www.tpr-net.co.jp/en/enterprise/microbe.html

Jest więcej firm, posługują się nazewnictwem: EM, Efektywne Mikroorganizmy, technolgia EM i gdyby nie miały do tego podstawy prawnej do stosowania tego nazewnictwa, to albo nie stosowały by go w ogóle (licząc się z konsekwencjami prawnymi) lub stosowały nazwy podobne : pozytywne mikroorganizmy, pożyteczne mikroorganizmy, bioemy itp.

Przedstawiamy te informacje aby przeciąć plotki i pomówienia jednej z firm oferującej preparaty EM i zapewnić państwa, że preparaty firmy Multikraft wywodzą się z technologii EM z Japonii i firma Multikraft ma prawo stosować to nazewnictwo a w związku z czym również produkty oferowane przez firmę Agrosystemy, mają prawo tym nazewnictwem się posługiwać.

 

 

do góry
Pies i kot
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl