Produkt dnia
AGRISAN 15 kg - sucha dezynfekcja
AGRISAN 15 kg - sucha dezynfekcja
51,00 zł
szt.

Feliway komplet (dyfuzor + wkład 48 ml 30 dni) dla kotów

Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 108,85 zł 108.85
ilość
-
+
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Ceva
Kod produktu: 97A3-4169D

Feliway® jest preparatem zawierającym syntetyczny odpowiednik kocich feromonów policzkowych.

Do darmowej dostawy pozostało:

200 zł

Opis

 

 

Feromony Feliway Zestaw startowy (dyfuzor + wkład 30 dni) dla kotów - NOWOŚĆ, ULEPSZONA FORMUŁA!

 

 

Feliway® jest preparatem zawierającym syntetyczny odpowiednik kocich feromonów policzkowych.

  • Deponowanie feromonów policzkowych jest zachowaniem doskonale znanym wszystkim właścicielom kotów. Kot czując się bezpiecznie w swoim otoczeniu, ociera głową (od brody do nasady ucha) o meble, narożniki ścian czy dół zasłon. Podczas ocierania, zwierzę pozostawia na przedmiotach feromony policzkowe, które są źródłem informacji o dobrym samopoczuciu i poczuciu bezpieczeństwa.
  • Gdy w otoczeniu kota nastąpią zmiany (przeprowadzka, obce osoby, przemeblowanie, wizyta w lecznicy, powrót z hospitalizacji,) lub gdy kot się przestraszy, rozwinąć się może u niego stan zaniepokojenia lub stresu. Stan taki wyrażać się może zmianami w zachowaniu, takimi jak ostrzykiwanie moczem, drapanie w pozycji pionowej, utrata apetytu czy niechęć do zabawy i interakcji.
  • W takich sytuacjach, Feliway® Spray lub Feliway® Dyfuzor . może być zastosowany do przywrócenia naturalnej równowagi emocjonalnej kota. Feliway® jest roztworem kocich feromonów policzkowych, które naśladują naturalne feromony kotów, wywołując stan dobrego samopoczucia i spokoju.
  • Feromony są naturalnymi związkami bardzo rozpowszechnionymi w królestwie zwierząt. Wykorzystywane są do komunikowania się pomiędzy osobnikami tego samego gatunku.

 

 

Stres u kotów

Koty są zwierzętami terytorialnymi. Znakują swoje terytorium za pomocą sygnałów wizualnych, zapachowych i feromonowych. Zmiany w otoczeniu (takie jak wizyta w lecznicy, powrót z hospitalizacji, przeprowadzka, obcy, przemeblowanie...) mogą być dla kotów niepokojące z powodu utraty znajomych oznakowań. Najczęstszą reakcją na niepokój jest zmiana częstotliwości lub typu znakowania. Na nieszczęście właściciela może to być ostrzykiwanie moczem lub znakowanie drapaniem różnych miejsc w domu. Objawy te są szczególnie intensywne w domach z wieloma kotami, ponieważ zdarza się, że napięcie między nimi prowadzi do agresji.


Należy podkreślić, że ostrzykiwanie moczem i znakowanie drapaniem są NORMALNYMI zachowaniami kota, ale mogą również wystąpić u niego w przypadku zaniepokojenia lub stresu. Równie stresującym doświadczeniem jest przewożenie, które pod wpływem emocji może wywołać objawy takie jak poddenerwowanie, miauczenie, wymioty. Objawy stresu mogą być różne, ale łatwo je rozpoznać:

 

 

Znakowanie moczem

Ostrzykiwanie moczem jest jednym z ważniejszych sposobów wykorzystywanych przez koty do wytyczania ich terytorium. Czynią to zarówno kocury jak i kotki, sterylizowane czy nie - dotyczy to prawie każdego kota wychodzącego na zewnątrz. O ile jednak znakowanie moczem na zewnątrz może być do zaakceptowania, to dla większości właścicieli takie zachowanie jest trudne do przyjęcia w domu, tak z powodu silnego, nieprzyjemnego zapachu, jak i ze względów higienicznych.


Znakowaniu moczem towarzyszy charakterystyczna sekwencja ruchów, podczas której kot przyjmuje charakterystyczną postawę:
1) wybiera powierzchnię pionową (ściana, meble...)
2) wącha ją, ugniata podłogę,
3) następnie odwraca się tyłem,
4) stojąc z uniesionym ogonem, ostrzykuje przedmiot poziomym strumieniem.

W czasie znakowania moczem kot stoi, a plamki moczu są małe i widoczne zazwyczaj nad podłogą. Natomiast mocz wydalany na podłogę, w miejscach spania lub w większych ilościach, nie wiąże się zazwyczaj ze znakowaniem terenu. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

 

 

Znakowanie drapaniem

Jest kilka rodzajów drapania:
- drapanie powierzchni poziomych po przebudzeniu, w czasie zabawy lub podniecenia seksualnego,
- drapanie powierzchni pionowych w celu ostrzenia pazurów,
- drapanie powierzchni pionowych w celu pozostawienia sygnału, które jako jedyne można zaliczyć do znakowania terenu.

Jak można odróżnić dwa ostatnie?
Jeżeli kot obiera sobie za cel drapania jedno lub dwa specyficzne miejsca w domu, zazwyczaj dyskretne, jest to prawdopodobnie ostrzenie pazurów.
Jeżeli kot drapie więcej przedmiotów - na przykład widoczne miejsca wokół drzwi i okien lub eksponowane sprzęty domowe (jak kanapa), wskazywać to może na zaniepokojenie kota. W wyniku stresu kot zaczyna znakować teren drapaniem zwiększając ilość wizualnych i zapachowych sygnałów w najbliższym otoczeniu.

W przypadku drapania, Feliway® jest skuteczny jedynie wtedy, jeśli jest to znakowanie terenu.

 

 

Inne objawy niepokoju

Koty wprowadzane do nowego, nieznanego otoczenia , na przykład do nowego domu, którego jeszcze nie oznakowały, wykazują objawy niepokoju takie jak:
- utrata apetytu
- niechęć do zabawy
- unikanie kontaktów z innymi

Badania wykazały, że podczas stosowania preparatu Feliway® w nieznanym otoczeniu koty stają się spokojniejsze, nie mają problemów z jedzeniem i chętniej się bawią.

Feliway® pomaga zmniejszyć poziom stresu i kontrolować nieprzyjemne reakcje, zapewniając kotu komfort i spokój w nowym otoczeniu.

Niektóre z tych objawów nie mają podłoża behawioralnego. Dlatego też przed podjęciem jakiegokolwiek działanie, zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii, który zaproponuje odpowiednią terapię.

 

 

 

Jak stosować Feliway® Dyfuzor? :

1. Zdjąć nakrętkę
2. Nakręcić dyfuzor na flakon ( do lekkiego oporu)
3. Włączyć urządzenie do gniazdka. Feliway powinien być stale włączony, przez 1 miesiąc.


Przy znakowaniu moczem lub drapaniem:

Włączyć FELIWAY® Dyfuzor w pomieszczeniu, gdzie dochodzi do znakowania terenu. Jeżeli kot znaczy w kilku pomieszczeniach ( których powierzchnia przekracza 70 m2) włączyć inny dyfuzor w jednym z pozostałych pomieszczeń. W niektórych przypadkach, szczególnie w domach z wieloma kotami, zaleca się równoczesne stosowanie dyfuzora i Feliway® Spray przez okres 2 tygodni. Stosować jedną dawkę dziennie na znakowane powierzchnie. Jak stosować Feliway® Spray?


Przy utracie apetytu i niechęci do kontaktu i zabawy:

Włączyć FELIWAY® Dyfuzor w pomieszczeniu gdzie kot przebywa najczęściej. Powierzchnia działania dyfuzora wynosi od 50 do 70 m2 , a jeden flakon wystarcza na okres około 4 tygodni. W domach piętrowych, jeżeli kot ma dostęp do wyższego piętra, zalecamy włączyć kolejny dyfuzor na piętrze.


Ogólne wskazówki

Dyfuzor i flakon są zaprojektowane specjalnie dla Feliway® Dyfuzor. Nie można zagwarantować właściwości produktu jeżeli flakon stosowany będzie z innym urządzeniem. Podobnie urządzenie elektryczne nie powinno być stosowane z innym preparatem. Aby umożliwić cyrkulację feromonów nie należy włączać dyfuzora za drzwiami, zasłonami czy pod meblami. Nie przykrywać.

 

 

Opinie o produkcie (0)

poleć znajomemu

do góry
Pies i kot
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl