Produkt dnia
AGRISAN 15 kg - sucha dezynfekcja
AGRISAN 15 kg - sucha dezynfekcja
51,00 zł
szt.

Feliway Friends komplet (dyfuzor + wkład 30 dni) dla kotów PROMOCJA !

Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 99,85 zł 99.85
ilość
-
+
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Ceva
Kod produktu: 97A3-4169D_20170823131106

Zastosowanie: Analog kocich feromonów uspokajających (C.A.P.), redukuje konflikty i napięcia między kotami, pomaga wielu kotom żyć w harmonii w tym samym domu.

Działanie: FELIWAY® FRIENDS jest syntetycznym odpowiednikiem kocich feromonów uspokajających, naturalnie wytwarzanych przez kotki po urodzeniu kociąt. Feromony te są uwalniane w okolicy listwy mlecznej, a odbierane są z otoczenia przez obszar położony niedaleko nosa. Feromony te działają silnie uspokajająco na potomstwo, co pomaga w utrzymaniu więzi pomiędzy kociętami a ich matką. Wykazano, że kocie feromony uspokajające wykazują takie samo działanie wzmacniające więź w stosunku do dorosłych kotów żyjących w tym samym środowisku.

Do darmowej dostawy pozostało:

200 zł

Opis

FELIWAY to światowy lider w dziedzinie produkcji feromonów dla kotów, których skuteczność została potwierdzona ponad 25 badaniami klinicznymi. 92% klientów, którzy zaufali marce FELIWAY, jest zadowolonych z wyboru. FELIWAY to pierwsza linia produktów na świecie, która wykorzystuje pozytywne właściwości kocich feromonów.

Feromon dobrego samopoczucia, który zawarty jest w produktach FELIWAY CLASSIC, służy kotom do oznaczania terytorium, w którym czują się pewnie i bezpiecznie. Jego obecność wpływa uspokajająco na koty, dzięki czemu można zredukować takie zachowania jak oznaczanie terytorium moczem czy drapanie np. mebli. FELIWAY FRIENDS zawiera feromon „społeczny”, który wykorzystywany jest przez kocie matki do łagodzenia napięcia i konfliktów między kotami żyjącymi razem.


Produkty szybko, prosto i pozytywnie wpływają na zachowanie kota w stresujących sytuacjach, zapewniając harmonijne życie człowieka i kota.

 

Feromony Feliway Friends Zestaw startowy (dyfuzor + wkład 30 dni) dla kotów - NOWOŚĆ!

 

 

Feliway® jest preparatem zawierającym syntetyczny odpowiednik kocich feromonów policzkowych.

  • Deponowanie feromonów policzkowych jest zachowaniem doskonale znanym wszystkim właścicielom kotów. Kot czując się bezpiecznie w swoim otoczeniu, ociera głową (od brody do nasady ucha) o meble, narożniki ścian czy dół zasłon. Podczas ocierania, zwierzę pozostawia na przedmiotach feromony policzkowe, które są źródłem informacji o dobrym samopoczuciu i poczuciu bezpieczeństwa.
  • Gdy w otoczeniu kota nastąpią zmiany (przeprowadzka, obce osoby, przemeblowanie, wizyta w lecznicy, powrót z hospitalizacji,) lub gdy kot się przestraszy, rozwinąć się może u niego stan zaniepokojenia lub stresu. Stan taki wyrażać się może zmianami w zachowaniu, takimi jak ostrzykiwanie moczem, drapanie w pozycji pionowej, utrata apetytu czy niechęć do zabawy i interakcji.
  • W takich sytuacjach, Feliway® Spray lub Feliway® Dyfuzor . może być zastosowany do przywrócenia naturalnej równowagi emocjonalnej kota. Feliway® jest roztworem kocich feromonów policzkowych, które naśladują naturalne feromony kotów, wywołując stan dobrego samopoczucia i spokoju.
  • Feromony są naturalnymi związkami bardzo rozpowszechnionymi w królestwie zwierząt. Wykorzystywane są do komunikowania się pomiędzy osobnikami tego samego gatunku.

 

 

Stres u kotów

Koty są zwierzętami terytorialnymi. Znakują swoje terytorium za pomocą sygnałów wizualnych, zapachowych i feromonowych. Zmiany w otoczeniu (takie jak wizyta w lecznicy, powrót z hospitalizacji, przeprowadzka, obcy, przemeblowanie...) mogą być dla kotów niepokojące z powodu utraty znajomych oznakowań. Najczęstszą reakcją na niepokój jest zmiana częstotliwości lub typu znakowania. Na nieszczęście właściciela może to być ostrzykiwanie moczem lub znakowanie drapaniem różnych miejsc w domu. Objawy te są szczególnie intensywne w domach z wieloma kotami, ponieważ zdarza się, że napięcie między nimi prowadzi do agresji.


Należy podkreślić, że ostrzykiwanie moczem i znakowanie drapaniem są NORMALNYMI zachowaniami kota, ale mogą również wystąpić u niego w przypadku zaniepokojenia lub stresu. Równie stresującym doświadczeniem jest przewożenie, które pod wpływem emocji może wywołać objawy takie jak poddenerwowanie, miauczenie, wymioty. Objawy stresu mogą być różne, ale łatwo je rozpoznać:

 

 

 

Znakowanie moczem

Ostrzykiwanie moczem jest jednym z ważniejszych sposobów wykorzystywanych przez koty do wytyczania ich terytorium. Czynią to zarówno kocury jak i kotki, sterylizowane czy nie - dotyczy to prawie każdego kota wychodzącego na zewnątrz. O ile jednak znakowanie moczem na zewnątrz może być do zaakceptowania, to dla większości właścicieli takie zachowanie jest trudne do przyjęcia w domu, tak z powodu silnego, nieprzyjemnego zapachu, jak i ze względów higienicznych.


Znakowaniu moczem towarzyszy charakterystyczna sekwencja ruchów, podczas której kot przyjmuje charakterystyczną postawę:
1) wybiera powierzchnię pionową (ściana, meble...)
2) wącha ją, ugniata podłogę,
3) następnie odwraca się tyłem,
4) stojąc z uniesionym ogonem, ostrzykuje przedmiot poziomym strumieniem.

W czasie znakowania moczem kot stoi, a plamki moczu są małe i widoczne zazwyczaj nad podłogą. Natomiast mocz wydalany na podłogę, w miejscach spania lub w większych ilościach, nie wiąże się zazwyczaj ze znakowaniem terenu. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

 

 

Znakowanie drapaniem

Jest kilka rodzajów drapania:
- drapanie powierzchni poziomych po przebudzeniu, w czasie zabawy lub podniecenia seksualnego,
- drapanie powierzchni pionowych w celu ostrzenia pazurów,
- drapanie powierzchni pionowych w celu pozostawienia sygnału, które jako jedyne można zaliczyć do znakowania terenu.

Jak można odróżnić dwa ostatnie?
Jeżeli kot obiera sobie za cel drapania jedno lub dwa specyficzne miejsca w domu, zazwyczaj dyskretne, jest to prawdopodobnie ostrzenie pazurów.
Jeżeli kot drapie więcej przedmiotów - na przykład widoczne miejsca wokół drzwi i okien lub eksponowane sprzęty domowe (jak kanapa), wskazywać to może na zaniepokojenie kota. W wyniku stresu kot zaczyna znakować teren drapaniem zwiększając ilość wizualnych i zapachowych sygnałów w najbliższym otoczeniu.

W przypadku drapania, Feliway® jest skuteczny jedynie wtedy, jeśli jest to znakowanie terenu.

 

 

Inne objawy niepokoju

Koty wprowadzane do nowego, nieznanego otoczenia , na przykład do nowego domu, którego jeszcze nie oznakowały, wykazują objawy niepokoju takie jak:
- utrata apetytu
- niechęć do zabawy
- unikanie kontaktów z innymi

Badania wykazały, że podczas stosowania preparatu Feliway® w nieznanym otoczeniu koty stają się spokojniejsze, nie mają problemów z jedzeniem i chętniej się bawią.

Feliway® pomaga zmniejszyć poziom stresu i kontrolować nieprzyjemne reakcje, zapewniając kotu komfort i spokój w nowym otoczeniu.

Niektóre z tych objawów nie mają podłoża behawioralnego. Dlatego też przed podjęciem jakiegokolwiek działanie, zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii, który zaproponuje odpowiednią terapię.

 

 

 

Jak stosować Feliway® Dyfuzor? :

1. Zdjąć nakrętkę
2. Nakręcić dyfuzor na flakon ( do lekkiego oporu)
3. Włączyć urządzenie do gniazdka. Feliway powinien być stale włączony, przez 1 miesiąc.


Przy znakowaniu moczem lub drapaniem:

Włączyć FELIWAY® Dyfuzor w pomieszczeniu, gdzie dochodzi do znakowania terenu. Jeżeli kot znaczy w kilku pomieszczeniach ( których powierzchnia przekracza 70 m2) włączyć inny dyfuzor w jednym z pozostałych pomieszczeń. W niektórych przypadkach, szczególnie w domach z wieloma kotami, zaleca się równoczesne stosowanie dyfuzora i Feliway® Spray przez okres 2 tygodni. Stosować jedną dawkę dziennie na znakowane powierzchnie. Jak stosować Feliway® Spray?


Przy utracie apetytu i niechęci do kontaktu i zabawy:

Włączyć FELIWAY® Dyfuzor w pomieszczeniu gdzie kot przebywa najczęściej. Powierzchnia działania dyfuzora wynosi od 50 do 70 m2 , a jeden flakon wystarcza na okres około 4 tygodni. W domach piętrowych, jeżeli kot ma dostęp do wyższego piętra, zalecamy włączyć kolejny dyfuzor na piętrze.


Ogólne wskazówki

Dyfuzor i flakon są zaprojektowane specjalnie dla Feliway® Dyfuzor. Nie można zagwarantować właściwości produktu jeżeli flakon stosowany będzie z innym urządzeniem. Podobnie urządzenie elektryczne nie powinno być stosowane z innym preparatem. Aby umożliwić cyrkulację feromonów nie należy włączać dyfuzora za drzwiami, zasłonami czy pod meblami. Nie przykrywać.

 

 

Opinie o produkcie (0)

poleć znajomemu

do góry
Pies i kot
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl