Produkt dnia
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
AGRISAN 30 kg - sucha dezynfekcja
120,00 zł
szt.
Co powodują Efektywne Mikroorganizmy?

Co powodują Efektywne Mikroorganizmy?

 

- EM przyspiesza rozkład materii organicznej (np. w glebie) i zatrzymuje procesy gnilne.

- EM ożywia glebę i zwiększa aktywność mikroflory glebowej/

- EM szybciej podnosi temperaturę gleby wiosną i zwiększa jej pojemność sorpcyjną.

- EM przyspiesza kiełkowanie i pomaga rozwijać system korzeniowy roślin.

- EM oczyszcza wodę.

- EM redukuje emisję szkodliwych dla środowiska gazów i eliminuje smród.

 

- Efektywne Mikroorganizmy mogą być używane we wszystkich obszarach życia gdzie materia organiczna jest przetwarzana lub  ulepszana (w domu,  w ogrodzie, w zbiornikach wodnych i basenach, w hodowli ryb, zwierząt oraz uprawach polowych, szambach, sortowniach odpadów, kompostowniach, wysypiskach śmieci i przemyśle. Efektywne Mikroorganizmy mają wiele różnych funkcji.

 

Zasada dominacji Efektywnych Mikroorganizmów.

Istnieją trzy typy drobnoustrojów:
– gnilne/degeneratywne
– neutralne/oportunistyczne mikroorganizmy
– konstruktywne regeneratywne/ fermentacyjne

Efektywne Mikroorganizmy mogą być zaliczane do typu regeneratywnych. Mogą one bezpośrednio i pośrednio zapobiegać rozkładowi wielu substancji, a tym samym zachować organizmy żywe i środowisko zdrowymi.


Bakterie gnilne/degeneratywne są przeciwieństwem tych pożytecznych – generatywnych. Bakterie oportunistyczne – neutralne stanowią ok. 90% mikroorganizmów na świecie i zachowują się tak jak bakterie które dominują w środowisku. Jeśli dominują degeneratywne to zachowują się jak bakterie gnilne a jeśli przeważają bakterie regeneratywne to przeważają procesy pozytywne – fermentacyjne.
Dlatego w naszym interesie jest by przeważały drobnoustroje pożyteczne wywołujące procesy regeneratywne.

 

Zasada Fermentacji Efektywnych Mikroorganizmów.

 

Z fermentacją (łac. fermentum – zakwas) biotechnologia wiąże przetwarzanie materiałów organicznych przy użyciu bakterii grzybów, kultur komórkowych lub przez dodanie enzymów. Dzięki temu produkty stosowane w medycynie np. insulina, kwas hialuronowy, oraz szereg antybiotyków np. penicylina mogą być syntetyzowane na skalę przemysłową w bioreaktorach przy pomocy mikroorganizmów. Mikroorganizmy są zdolne do tworzenia substancji, które nie mogą być produkowane, ewentualnie z wielkim trudem – syntetycznie.


W trakcie procesu fermentacji z udziałem Efektywnych Mikroorganizmów, silnie przeciwutleniające substancje (enzymy, witaminy, aminokwasy oraz inne substancje bioaktywne) są produkowane zamiast procesów gnilnych i ich szkodliwych produktów przemiany materii (amoniak, podtlenek azotu, metan).


Najlepszym przykładem fermentacji jest produkcja kiszonej kapusty. W trakcie tego procesu, substancje pokarmowe bogate w witaminę C są produkowane z kapusty która zawiera mało witaminy C. Proces ten jest spowodowany obecnością bakterii fermentacyjnych a szczególnie bakterii kwasu mlekowego.

 

Zasada przeciwutleniania Efektywnych Mikroorganizmów.

Przeciwutleniacze produkowane przy udziale EM są w stanie neutralizować wolne rodniki i chronić środowisko naturalne.


Utlenianie:
jest połączeniem substancji z tlenem : żelazo + tlen – rdza
posiekane jabłko + tlen – brązowa powierzchnia cięcia
wzrost wolnych rodników, które są szkodliwe dla środowiska, mogą powstawać podczas utleniania

 

Przeciwutlenianie:

zatrzymuje substancje połączone z tlenem li odwraca to połączenie (np. rdzewienie można zapobiec lub odwrócić, cięcie powierzchni jabłka pozostaje dłużej jasne).

Efektywne Mikroorganizmy produkują duże ilości przeciwutleniaczy. Te składają się przede wszystkim z: polisacharydów, minerałów chelatowych z aktywności katalityczną, jak również niewielkie ilości witaminy C i E oraz mikroelementy.

 

do góry
Pies i kot
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl